Instalace infostojanů

By | Nezařazené | No Comments

Máme pro Vás krásný Vánoční dárek!

Šestice zbrusu nových infotabulí v Bludově, Mikulovicích, Leštině, České Vsi, Lipová-lázně, a v Ostružné! Jak to vypadá na místě musíte zjistit sami, tady jen ukázka z Bludova – informační stojan i s odpočívkou.

Nové infotabule

By | Nezařazené | No Comments

Cyklosezona končí, ale ruch neutichá – pouštíme se do stavby nového cykloznačení, infotabulí, a odpočívek! Máte návrh, kde bychom mohli provést nějakou změnu, vylepšení, úpravu? Přidat místečko pro sezení, vylepšit informace o dané lokalitě? Napište nám!

Právě teď – např. Bludov.

Moravská jede!

By | Nezařazené | No Comments

Líbilo se Vám letos na Moravské stezce? Užili jste si krásnou přírodu Jeseníků? Nadechli se čistého vzduchu v Litovelském Pomoraví? Zavítali do hanáckých Atén – Kroměříže? Projeli se po březích Baťova kanálu? Zahlédli věž zámku v Uherském Ostrohu? Naštívili jste nějaký sklípek od Hodonína po Břeclav? A co Lednicko  – valtický areál s minaretem?

Pošlete nám fotku na Facebook!

VEŘEJNÁ CYKLISTICKÁ POZNÁVACÍ JÍZDA MIKROREGIONEM BYSTŘIČKA

By | Nezařazené | No Comments

22. 7. (so) 9:30 – 16.00 ● obce mikroregionu Bystřička

Zveme širokou cyklistickou veřejnost k návštěvě všech obcí regionu Bystřička. V letošním roce se uskuteční již VI. ročník této poznávací jízdy. Začátek akce je v amfiteátru Zámeckého parku ve Velké Bystřici, kde účastníci obdrží kompletní informaci a malé pohoštění. Účast na zahájení akce není povinná. Průběh akce je individuální, včetně nástupního místa a každý účastník si trasu volí sám. Každý účastník obdrží za svou přítomnost na daném místě jedno razítko. Na závěr výletu si můžete dopřát oddych i pobavení ve sportovním areálu v obci Bystrovany. Čeká na vás bohatý kulturní program i občerstvení. Mapky k výletu získáte ve dnech 1. – 22. 7. na jednotlivých obecních úřadech obcí regionu Bystřička, v informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí v Olomouci a v Kulturním a informačním centru Velká Bystřice, Zámecké náměstí 775 v době Út-Pá 9.30 – 18 hod. , So-Ne 11-19 hod. nebo v den konání akce na jednotlivých kontrolních místech.

Akce na webu Velké Bystřice

Moravská stezka bude vystavovat v Hradci Králové

By | Nezařazené | No Comments

Tento týden nás čeká výstava Infotour a cykloturistika v Hradci Králové.

Výstava se koná v Kongresovém centru v Hradci Králové ve dnech 10. – 11. 3. 2017. Vystavovat zde budeme s naší partnerskou cyklostezkou Cyklostezka Bečva.

V pátek 10. 3. je otevírací doba pro veřejnost od 10-18 hod. a v sobotu 11. 3. od 9-17 hod. Vstup na výstavu i s doprovodným programem je zdarma. Přijďte se na nás podívat 🙂

Moravská stezka vystavovala v Ostravě!

By | Nezařazené | No Comments

Minulý týden jsme se zúčastnili výstavy Dovolená a region, lázeňství v Ostravě. 

Výstava se konala na výstavišti Černá Louka v Ostravě ve dnech 3. – 5. 3. 2017  a vystavovali jsme s naší partnerskou Cyklostezkou Bečva. Děkujeme všem, kteří nás navštívili a rozhodnou se na Cyklostezku Bečvu nebo Moravskou stezku zajet. Účast byla hojná a my rozdali velké množství map i informací. V Ostravě se nejspíš uvidíme i příští rok. Děkujeme za podporu.

Nová cyklostezka kolem Rozkoše je dokončena

By | Nezařazené | No Comments

Trasa kolem Rozkoše je hotová. Vize cyklostezky mezi Náchodem a Jaroměří se stává skutečností.

Jeden z prvních dokončených úseků realizované Kladské stezky, která by v budoucnu měla z hlediska cyklodopravy propojit Náchod a Jaroměř, je dokončen. Na vybudování trasy vedoucí kolem autokempu a nádrže Rozkoš se finančně podílel i Královéhradecký kraj.

„Realizace dálkových cyklostezek je pro kraj jedním ze stěžejních programů cestovního ruchu. Cílem tohoto dlouhodobého plánu je rozvíjet cykloturistiku v rámci regionu i mimo něj. Naší vizí je propojená a bezpečná síť cyklotras, kterou budou moci využít celé rodiny ať z České republiky, či zahraničí,“ uvedl radní Pavel Hečko, v jehož gesci je oblast regionálního rozvoje, evropských grantů, dotací a cestovního ruchu.

Více na: rozhlas.cz

Výstava Dovolená a region, lázeňství v Ostravě

By | Nezařazené | No Comments

Naše partnerská cyklostezka – Cyklostezka Bečva se tento víkend (3. – 5. 3. 2017) chystá na výstavu Dovolená a region, lázeňství do Ostravy. Cyklostezka Bečva bude mít svůj stánek, jehož náhled můžete vidět v přiloženém obrázku. Bude zde rozdávat promo materiál Cyklostezky Bečva, informovat návštěvníky o možnostech návštěvy cyklostezky, a rádi by také rozšířili povědomí cyklostezky mezi potenciální turisty z Moravskoslezského kraje. Více informací na webu výstaviště nebo Facebooku.

Chystá se veletrh FOR BIKES 2017

By | Nezařazené | No Comments

Začátkem dubna se již poosmé otevřou brány největšího cyklistického veletrhu ve Střední Evropě FOR BIKES.

V pěti halách se budou po dobu tří dnů prezentovat významné firmy cyklistického byznysu. Ani letos nebude chybět doprovodný program – cyklistické závody, autogramiády, exhibice a soutěže o jízdní kola. To vše od 31. 3 do 2. 4. 2017 v PVA EXPO PRAHA.

Na 200 firem je v současné chvíli přihlášeno k jarnímu cyklistickému veletrhu, který vloni zaznamenal rekordní účast na všech frontách.

„V letošním roce očekáváme minimálně stejnou účast, jak vystavovatelů, tak i návštěvníků,“ říká ředitel obchodního týmu FOR BIKES Pavel Hájek.

Zdroj: cyklonovinky.cz

K pohodové dopravě cyklistů v Olomouci přispějí ještě letos další stovky metrů cyklostezek

By | Nezařazené | No Comments

Propojení dálkové Jantarové cyklotrasy s městskými trasami zajistí 230 metrů dlouhá stezka v

Jeremenkově ulice, její součástí budou stojany na kola v přednádražním prostoru. Nová cyklostezka o délce 630 metrů, rovněž se stojany, vyroste mezi Chválkovicemi a Týnečkem. Celkové náklady na obě akce se odhadují na 10 milionů korun, z toho 6 a půl milionu korun pokryjí evropské a státní dotace.

Zdroj: oltv.cz