Děti jsou na Moravské stezce vždy vítány. Potěšit je může plavba po Baťově kanálu, jesenický ZOOpark v Rapotíně nebo řádění na skluzavkách a bazénech aquaparku v Uherském Hradišti. Především v jižní části je trasa podél Moravy vedena po bezpečných cestách odděleně od motorové dopravy.

Moravská stezka prostě dětem fandí.

 

Tipy pro rodiny s dětmi:

JESENÍK

» Vodní tvrz – Vlastivědné muzeum Jesenicka
Vlastivědné muzeum v Jeseníku pořádá pravidelné výstavy určené přímo dětem. Starší děti a mládež ocení interaktivní výstavu Spirála času Země o vývoji naší planety.

RAMZOVÁ

» Horské minikáry
Ve znamém horském středisku se můžete svézt na 855 metrů dlouhé dráze na minikárách. Nahoru vás vyveze výtah a cesta dolů je již jen na vás!

BRANNÁ

» Kolštejn – hrad, welness, sportovní areál
Relax centrum Kolštejn nabízí velké možnosti rekreačního vyžití (welness). Děti určitě zaujme možnost vyjížďky na koloběžkách na okruhu dlouhém 7,5 km nebo místní lanové centrum. Za návštěvu stojí také hrad a zámek Kolštejn.

ŠUMPERK

» Zemědělský skanzen U Havlíčků Rapotín
V Rapotíně u Šumperka můžete s dětmi navštívit zemědělský skanzen. Jeho součástí je také muzeum veteránů, ZOO park a dětský zábavní koutek.

ZÁBŘEH

» Drážní stezka a železniční skanzen
V Zábřehu doporučujeme se vydat směr Hoštejn. Projet se můžete po bezpečné cyklostezce, která byla vybudována na tělese snesené železniční trati. Obdivovat můžete také malý železniční skanzen, kterému dominuje parní lokomotiva.

» Rekreační areál Bozeňov
Areál se nachází 8 km od Zábřehu, v klidné části Dolní Bušínov. Děti určitě potěší možnost koupání, velké dětské hřiště a adrenalinový park, jehož součástí je lanové centrum, bungee trampolína, lezecká věž, možnost si vyzkoušet lukostřelbu či skákací boty.

LITOVELSKÉ POMORAVÍ

» Sluňákov – Dům přírody Litovelského Pomoraví
Centrum ekologických aktivit města Olomouce, které se nachází v Horce nad Moravou nabízí řadu výukových programů pro děti. Novinkou je unikátní venkovní expozice Dům přírody Litovelského Pomoraví. Stavby jsou navržené s cílem podnítit návštěvníky ke smyslovému vnímání přírody a pomáhají kultivovat vztah k přírodě Litovelského Pomoraví.

OLOMOUC

Olomouc nabízí nepřeberné množství aktivit pro děti a mládež. Můžete se vydat do lanového centra Proud, sjet Moravu na raftu, zajít do aquaparku nebo do Laser Areny. Děti jistě ocení také návštěvu ZOO Svatý Kopeček.

KROMĚŘÍŽ

» Plavby na řece Moravě
V Kroměříži můžete své děti vzít na plavbu po řece Moravě nebo na Dlouhém rybníku v Podzámecké zahradě.

» Muzeum Kroměřížska
Muzeum Kroměřížska nabízí speciální programy a výstavy určené dětem a mládeži (např. tvořivé dílny).

ZLÍN

» ZOO Lešná
Pokud se rozhodnete navštívit město Zlín, určitě nevynechejte návštěvu ZOO Lešná.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ A OKOLÍ

» Aquapark Uherské Hradiště
Děti bude nadšené z návštěvy aquparku v Uherském Hradišti, který nabízí koupání pod střechou i pod modrou oblohou a celou řadu atrakcí.

» Archeoskanzen Modrá u Velehradu
Vyzkoušet si život na Velké Moravě na vlastní kůži mohou děti v archeoskanzenu Modrá u Velehradu.

» Hrad Buchlov
Navštivte s dětmi středověký hrad Buchlov. Pro rodiny s dětmi je připraven speciální okruh „S pastelkami po hradu Buchlov“

» BAŤŮV KANÁL
Děti zajisté ocení plavbu na Baťově kanále. Nasednout můžete na celé řadě míst (Otrokovice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín). Na lodi můžete převézt i svá kola.

STRÁŽNICE

» Skanzen Strážnice
Strážnický skanzen nabízí speciální prohlídky pro děti. Děti si vyzkouší způsob života jejich vrstevníků v době jejich prababiček. Vidí, jak se dříve bydlelo, jaké byly povinnosti dětí a s čím si děti hrály. Vydejte se na zábavnou prohlídku, na které vás bude provázet Fanošek.

LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL
Lednicko-Valtický areál, který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, si zaslouží vaši pozornost. Navštivte s dětmi některou z řady historických památek nebo se vydejte na plavbu po řece Dyji.

Foto: CzechTourism, autor: Štěpán Vrzala