Podél Moravské stezky se nachází řada ubytovacích zařízení, které přivítají cyklisty s otevřenou náručí a nabídnou jim speciální služby. Které to ale jsou?

Pro rok 2015 budeme chtít pro vás připravit řadu nabídek, rozdělených dle různých cenových skupin. Můžete si užít plný komfort ve wellness hotelech, přes klasické pensiony, až po kempy, či levné hostely. Prostě každý si přijde na své.

Každopádně budeme se snažit vyjednat slevy a další služby.

První takovou vlaštovkou je Hotel Panon, z Hodonína.

Při sestavování nabídky nebudeme brát jen ohled na informace, které jsou na webu, ale budeme si je ověřovat. Osobní zkušenost je nade vše. Dojem z Moravské stezky nepokazí více, než špatné služby. Pokud tedy chceme konkurovat například Labské stezce na evropském poli, tak na této věci musíme společně zapracovat.

Nezapomeňte se při rezervaci zeptat, zda je možné: 

  • Zapůjčit si nářadí na základní opravy
  • Zakoupit mapu
  • Bezplatně si uložit kolo v zamykatelné místnosti nebo ve společných garážích
  • Umýt si kolo

Foto: CzechTourism, autor: Štěpán Vrzala

Doporučené ubytování

Poznámka: Níže uvedený seznam byl prozatím vybrán náhodně a doposud nebyla ověřena kvalita služeb.

Objekty označené ikonou   jsou držitelem certifikátu Cyklisté vítáni.

JESENÍKY

Relax centrum Kolštejn (Branná)
Relax centrum Kolštejn je ideálním místem pro pohodové chvíle relaxace, odpočinku a zábavy, nabízí ubytování ve dvou kategoriích (wellness hotel a turistický hotel). V objektu se nachází restaurace, wellness centrum (bazén, masáže), bowling. V bezprostředním okolí je lanové centrum a 7,5 km dlouhý okruh pro jízdu na koloběžkách.

ZÁBŘEH 

Sport & Relax areál Bozeňov (Zábřeh – Dolní Bušínov)
Areál se nachází 8 km od Zábřehu v místní části Dolní Bušínov, v klidné oblasti v blízkosti přehrady s možností koupání. Areál nabízí ubytování v penzionu, apartmánu nebo kempu s chatkami, s místy pro karavany a možností stanování. Součástí areálu je nekuřácká restaurace, wellness centrum, adrenalinový park (lanové centrum, bungee trampolína…), sportoviště a dětská hřiště.

LITOVELSKÉ POMORAVÍ

Penzion u Coufalů (Loštice)
Penzion u Coufalů nabízí ubytování v pěti dvoulůžkových pokojích a dvou apartmánech. Penzion má vlastní restauraci, ve které si můžete dát speciality z pravých olomouckých tvarůžků, které se v Lošticích vyrábí.

Sluňákov (Horka nad Moravou)
Centrum ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov se nachází v obci Horka nad Moravou v CHKO Litovelské Pomoraví. Sluňákov nabízí levné ubytování v nízkoenergetickém objektu v klidném prostředí lužního lesa. V areálu nově vznikla unikátní venkovní expozice Dům přírody Litovelského Pomoraví, která jistě zaujme nejen rodiny s dětmi.

OLOMOUC

(Jedná o výčet možností ubytování v Olomouci, který bude následně rozdělen dle jednotlivých cílových skupin, či cenových kategorií)

Hotel Alley****
Hotel se nachází přímo v srdci Olomouce, v klidném prostředí městského parku. Poskytujeme prvotřídní ubytování ve třiceti komfortních pokojích.

Clarion Congress Hotel Olomouc****
Hotel je situován přímo naproti hlavnímu vlakovému nádraží a nabízí mimořádný komfort moderních pokojů.

NH Collection Olomouc Congress****
Hotel se nachází­ jen 10 minut chůze od historického centra města a vyznačuje se moderní­ a stylovou atmosférou, což z něj činí­ jedinečnou stavbu v rámci České republiky.

Hotel a penzion Arigone***
Hotel Arigone je situován v historickém jádru Olomouce. Samotný hotel je hodnotnou městskou památkou a své jméno získal po italském malíři Francescu Arigone, jenž dům koupil a obýval během 18. století.

Hotel Flora***
Moderní desetipatrový hotel nacházející se v klidné zóně městských parků, nedaleko Výstaviště Flora, místa konání květinových výstav Flora Olomouc.

Hesperia Hotel***
Nabízí moderní, bezbariérové ubytování v 57 pokojích a 1 suite. Svou polohou je vhodný jako výchozí bod do centra města Olomouce.

Hotel ibis Olomouc Centre***
Tříhvězdičkový hotel se nachází 7 minut pěší chůze od historického centra města.

Pension Moravia***
Rodinný penzion se nachází 10 minut chůze od centra Olomouce – ubytování v jedno až třílůžkových pokojích.

Hotel Senimo***
Historické centrum je od hotelu vzdáleno 15 minut chůze – ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích.

Best Western Hotel Prachárna***
Hotel je situován v klidné a tiché lokalitě obklopen zelení, ale přitom pouze pět minut jízdy autem do historického centra Olomouce. Zázemí hotelu přináší hostům možnost aktivní i odpočinkové relaxace. K dispozici je privátní sauna či tenisové kurty.

Penzion Garnet***
Penzion je vzdálený 15 minut chůze od centra a nabízí pohodlně vybavené pokoje za příznivou cenu.

Penzion Na Hradě***
Hotel Penzion Na Hradě se nachází přímo v centru města Olomouce. Hotel je obklopen historickými budovami a vzdálen cca 150 m od olomoucké radnice s orlojem, sloupu Nejsvětější Trojice a kaple sv. Jana Sarkandra. Mezi zajímavosti penzionu patří vlastní vinný sklípek.

ŠTERNBERK

Penzion u Zlatého Muflona (Dolní Žleb)
Penzion u Zlatého Muflona se nachází v obci Dolní Žleb 3 km od centra Šternberka. Penzion nabízí ubytování v osmi pokojích a ve střešním rodinném apartmánu. Restaurace se specializuje na domácí kuchyni, na zvěřinu, ryby a regionální potraviny.

KROMĚŘÍŽ

Bezměrovský dvůr (Bezměrov)
Penzion nacházející se v obci Bezměrov 5 km od Kroměříže nabízí ubytování hotelového a turistického typu, restauraci s otevřeným krbem a nabídkou krajových specialit, vinárnu, tradiční moravskou zabijačku…

Cyklokemp Na Hrázi (Kroměříž)
Cyklokemp Na Hrázi se nachází na břehu Hrubého rybníka 1 km od centra Kroměříže, cyklokemp nabízí travnatou plochu pro stanování, sportoviště a možnost koupání v rybníce.

OTROKOVICE

OREA Hotel Atrium (Otrokovice)
Hotel Atrium**** v centru Otrokovic nabízí komfortní ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech. Součástí objektu je restaurace Colosseo s letní terasou a možnostmi grilování.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Penzion Max (Staré Město)
Rodinný penzion nabízí ubytování ve dvou a čtyřlůžkových pokojích, zahradní posezení s možností grilování, vinný sklípek. Samozřejmostí je kvalitní zázemí pro cyklisty.

Hotel Mlýn (Velehrad)
Hotel Mlýn se nachází v prostorách bývalého klášterního mlýna, nabízí ubytování v klidném prostředí poutního místa. Součástí areálu je wellness centrum a restaurace s nabídkou tradiční moravské kuchyně a také vinný sklípek.

Hotel u Racka (Ostrožská Nová Ves)
Hotel u Racka naleznete v centru lázeňské obce Ostrožská Nová Ves. Ubytování je nabízeno v jedno až třílůžkových pokojích a v apartmánu. Součástí hotelu je také sauna a restaurace s tradičními jídly české kuchyně.

VESELÍ NAD MORAVOU

Penzion Baťův kanál (Veselí n. M.)
Penzion nabízí rodinnou atmosféru a klidné prostředí u Baťova kanálu. Ubytování je možné v pěti komfortních apartmánech. Penzion se nachází v areálu přístaviště (vyhlídkové plavby), v areálu je rovněž možnost stanování a koupání.

HODONÍN

Hotel Panon  EXTRA TIP!
Hotel nabízí komfortní ubytování v jedno až třílůžkových pokojích, hostům je k dispozici klimatizovaná restaurace. V blízkosti hotelu se nachází krytý plavecký bazén a letní koupaliště. Hotel nabízí slevu 15 % na ubytování a uskladnění kol zdarma skupinám cykloturistů, kteří přijedou po Moravské stezce. Pro využití této nabídky je nutné se předem ohlásit na telefonním čísle 731 162 770.