Služby

Popis

Cyklobusy

Veškeré informace o cyklobusech, které na Moravě provozuje společnost Arriva, najdete na webových stránkách společnost zde. ( https://www.arriva.cz/cs/kde-jezdime/rekreacni-linky)

Informace o cyklobusech, které provozují města a obce, zjistíte na příslušných informačních centrech. Jejich přehled najdete na našich stránkách v záložce Služby.

Přeprava kol Českými drahami

Vlaky Českých drah se dostanete s kolem prakticky všude. Buď mají vlaky speciální vagon nebo mají ve vagonech pro přepravu kol vyhrazené místo (většinou první a poslední vagon). Kolo se přepravuje jako spoluzavazadlo a musíte si pro kolo koupit jízdenku. Podrobnosti o podmínkách přepravy kol najdete zde. (https://www.cd.cz/dalsi-sluzby/psi-kola-a-jina-zavazadla/-26463/)

Půjčovny kol Českých drah

České dráhy provozují také půjčovnu kol, které na vybraných trasách můžete přepravovat zdarma a můžete také využít bezplatných služeb úschoven kol. Kolo většinou nemusíte vracet tam, kde jste si ho půjčili.

Na trase naší stezky najdete půjčovny v těchto železničních stanicích: Šumperk, Zábřeh na Moravě, Olomouc, Kroměříž, Otrokovice, Staré Město u Uherského Hradiště, Veselí nad Moravou, Hodonín, Břeclav. Podrobnosti o půjčovnách kol ČD najdete zde. (https://www.cd.cz/dalsi-sluzby/pujcovny-kol-cd-bike/default.htm)

Cyklisté vítáni!

Projekt „Cyklisté vítáni!“ se zaměřuje na vyhledávání partnerů, kteří poskytují perfektní zázemí pro cyklisty i jejich kola. Na místech označených symbolem služby najdete minimálně odstavné místo pro kola nebo uzamykatelnou místnost pro bezplatné uschování kol, na místě vám poskytnou základní nářadí pro jednoduché opravy kol a samozřejmostí je i dobře vybavená lékárnička. Budete-li na cestě v nouzi, hledejte na webu nejbližší zařízení, které je vybaveno certifikátem služby „Cyklisté vítáni!“. Jejich přehled najdete zde: (https://www.cyklistevitani.cz/uvod.aspx)

© 2020 Moravská stezka, z.s.. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje. | ondrejfirla.eu