best cheap replica rolex datejust 116243bkdo 36mm mens silver tone is the perfect organization involved with the hands, psyche and then mind.active as well as spirituality can be the interest among swiss omega planet ocean fake watches.
Facebook moravská stezka Instagram moravská stezka

Projeďte si nejkrásnější části Moravy

trasa stezky

Zůstaňte v obraze a odebírejte novinky!
Neunikne Vám tak žádná akce která na stezce probíhá.
Odesláním souhlasíte s podmínkami GDPR.

Cyklostezka plná zážitků

Moravská stezka je cyklistická trasa, která spojuje Jeseníky s jižní Moravou. Cyklotrasa začíná na česko-polských státních hranicích a je vedena nádhernými partiemi Jeseníků. Od Hanušovic sleduje tok řeky Moravy, prochází lužními lesy Litovelského Pomoraví a přichází do hanácké metropole Olomouce. Dále je vedena přes Hanácké Athény – město Kroměříž, a podél Baťova kanálu až do vinařské oblasti jižní Moravy a Lednicko – valtického areálu.

Chceme vás pozvat na několikadenní putování po Moravské stezce. Výlet je rozdělen do sedmi etap, což ale neznamená, že trasu musíte projet během 7 dní, Naopak! Ideální je vyhradit na dovolenou celých 14 dní a namíchat si koktejl dle vaší chuti. Pokud se má jednat o trasu plnou zážitků, tak je třeba si ji vychutnat všemi smysly. Váš výlet proto doporučujeme zpestřit odbočkami na turisticky atraktivní místa v okolí stezky, jako jsou hrady, zámky, zoologické zahrady či technické památky. V těsné blízkosti Moravské stezky se nachází celá řada kvalitních ubytovacích a stravovacích zařízení, které rozhodně stojí za návštěvu! A pokud máte děti, tak nevadí, ba naopak. Právě tato stezka je svými parametry pro ně stvořená.

A jako „zákusek“ vám doporučujeme cyklostezku Bečva, Pokud budete chtít na Moravě strávit 14 dní, tak proč ne?! Vynecháte cca 18 km v úseku Olomouc – Tovačov a místo toho pojedete vlakem do Velkých Karlovic. A pak už jen po cyklostezce Bečva. Za dva až tři dny dojedete do Tovačova, kde už se napojíte na trasu Moravské stezky.

 

popis trasy

 

Prozkoumejte trasu stezky na mapě!Než vyrazíte na výlet po naší stezce, prozkoumejte podrobně jednotlivé úseky. Doufáme, že vás pohled do mapy inspiruje i k odbočkám na zajímavá místa v okolí stezky po celé Moravě. Morava je krásná a na své si přijde každý – milovníci historie, přírody nebo adrenalinu.mapy

logo-olomouckeho-kraje2
logo 2
RIC logo
kudyznudy-RGB (1)
czech-tourism
olomouc
© 2024 Moravská stezka, z.s.. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje. | ondrejfirla.eu